Віктор Легкодух

Віктор Легкодух

Віктор Легкодух - офіцер, командир взводу 25ї бригади.

Народився 13 липня 1992 року.

В зоні АТО з весни 2014року.

При зачистці міста Жданівка Донецької області 16 серпня 2014року Віктор потрапив під мінометний обстріл.

Від миттєвої смерті хлопця врятували роки активних тренувань та розвинені м’язи. Під час вибуху осколок  зайшов зі сторони м’язової впадини під бронежилет, пробив легеню та застряг у хребті. При цьому на шкірі утворилися серйозні опіки. Віктору зламало ключицю, ребра.

Прийшов до тями Віктор вже в Харковському шпиталі. Прикутим до ліжка. Ворушились тільки права рука та обмежено ліва.

В Харкові лікарі врятували життя Віктору та дістали невеликі осколки із тіла.

Далі Легкодуха було направлено до Одеси на реабілітацію. Але результату це не принесло. Адже основний осколок, що застряг у хребті, заважав цьому.

Тому наступним кроком було оперативне втручання у Львові. Завдячуючи золотим рукам лікарів, осколок із хребта було видалено.

 Але Віктор так і залишався прикутим до ліжка. За хлопця взялись реабілітологи з Польщі. Положення не змінилось, нажаль.

Більше року боєць змагався за право стати на ноги, поки не потрапив до реабілітаційного центру Модричи. Там попередні заняття дали перші позитивні результати: Віктор піднявся на ноги та зробив декілька кроків.

Повноцінна реабілітація в центрі передбачала проживання на території санаторію, проходження постійного обстеження лікарів та реабілітаційні курси. Тут лікарі прогнозують Віктору шанс ходити. Вартість реабілітаційного курсу становить 200 000грн. Дізнавшись про силу волі хлопця, керівництво центру дали згоду пролікувати Легкодуха за 157 000грн. Українські ЗМІ підтримали бійця.

16 жовтня 2015 року на реабілітаційний центр Модричей було переведено цю суму і Віктор Легкодух розпочав курс лікування.

В січні 2016 року Віктор закінчив рабілітаційний курс за власним бажанням. Грошима небайдужих патріотів (компанією Сінево) було придбано для нього фітнес-станцію для заняття в домашніх умовах.