Валентин Ковальський

Валентин Ковальський

                                                                                                                                      

Валентин Ковальський - снайпер 95ї бригади, житомирянин.
Контрактник, на війні з весни 2014року.
До війни пройшов строкову службу в Донецьку, у військах МВС України. Далі поступив до Агроекологічного Університету за спеціальністю інженер-механік. 

З початком війни знаходився в Херсонській області, а далі воював під Славянськом, потім Карачун.
24 липня 2014 року під Савур-Могилою Валентин отримав кульове поранення черевної порожнини. Снайперська куля калібром 7,62мм ввійшла в район стегна та, пробив тазові кістки, прошила тіло наскрізь. Після чого, вдарившись об металеву пластину бронежилету, рикошетом зайшла в черевну порожнину, пошкодивши кишківник. На операційний стіл Харківського шпиталю, Валентин потрапив лише через 9 годин після поранення. 
В Харкові снайперу зробили першу операцію. Далі перевели до шпиталю Львову, де на протязі 1,5 місяців зробили ще чотири.

Загалом, до травня 2015 року Валентина Ковальського оперували вісім разів! Але позитивного результату так і не було. Валентин стрімко втрачав вагу, не спав від страшного болю, приймав сильні ліки. Часу на життя лікарі давали тільки до серпня…
Після обстеження в Ізраїльській клініці Ковальському запропонували лікування там, але сума для родини була вкрай великою – попередньо 80 000$
За короткий проміжок часу за допомоги небайдужих патріотів потрібна сума була зібрана і 28 липня 2015 року Валентин із мамою полетіли до Ізраїлю на лікування. Кошти для Валентина збирали всім світом!
Перебування в клініці відкрило додаткові проблемі, що загрожували життю снайпера, внаслідок чого було проведено не одну заплановану, а три операції. Термін перебування в клініці становив вже не два тижні, а два місяці.

Після оперативного втручання Валентина було направлено до Ізраільського реабілітаційного центру, де йому було встановлено апарат по стягуванню шкіри. Відповідно вартість операцій та перебування за весь період склала близько 3 000 000грн.
28 вересня 2015 року Валентин Ковальський прилетів до України. Завдячуючи лікарям життю снайпера вже нічого не загрожує. 
Стан Валентина на 28 січня 2016року – відмінний. Боєць активно набирає втрачену вагу, відновлюються життєві функції. Хлопець мріє про військову службу і намагається всіма способами довести свою профпридатність. Але на літо 2016 року у Валентина заплановано ще одну операцію по видалення великої грижі.

Лікарі чекають повного оздоровлення кишківника хлопця. І тільки після цього буде можлива розмова про продовження військової служби.