Сьогодні Україна відзначає річніцю звільнення Слов'янська

Сьогодні Україна відзначає річніцю звільнення Слов'янська

Сьогодні в Україні відзначають пам'ятну дату: рівно три роки тому війська АТО зуміли звільнити Слов'янськ, Краматорськ та ряд інших міст, які були окуповані російськими сепаратистами.

Тоді, в 2014 році звільнення Слов'янська та Краматорська мало першочергове завдання та принципове значення, адже це був один із найважливіших стратегічних моментів. 

Три роки тому згруповані підрозділи військовослужбовців змогли зайти до окупованих міст та знешкодити бойовиків, які там залишились. Більша же кількість сепаратистів втекли, серед них був і ватажок Гіркін із його загоном.

Але, тікаючи, бойовики залишили велику кількість доказів російського сліду та причетність Росії до війни на Сході України.

5 липня - знакова дата. В 2014 році о першій годині дня над міською радою Слов'янська українські бійці підняли жовто-блакитний стяг! Їх прізвища відомі на всю Україну: Іван Журавльов, Василь Ковальчук та Влад Волошин.

Далі, українські сапери та розвідники зайшли в Краматорськ, а вже за ними бійці ЗСУ.

Звільнившись від сепаратистів, населення цих міст почало активно налагоджувати мирне життя, відновлюючи все те, що було зруйноване проросійськими бойовиками. За підрахунками фахівців, збитки від руйнування житлових будинків у Слов'янську становили 1,5млрд. грн. Було пошкоджено 34 будинки та споруди, в тому числі і 4 школи.

2 лютого 2016 року постановою Верховної Ради України прийнято, що День звільнення Слов'янська (5 липня) має бути урочисто відзначено на державному рівні.