Встановлено меморіальну дошку Юрію Амельчакову, який загинув на Сході України в 2014 році

Встановлено меморіальну дошку Юрію Амельчакову, який загинув на Сході України в 2014 році

      20 жовтня 2016 року на фасаді житомирської ЗОШ №21 встановлено меморіальну дошку бійцю 30-ї бригади Юрію Амельчакову, який загинув на Сході України ще влітку 2014 року.

Історію загибелі Юрія не можна сприймати без сліз.

      30 липня 2016 року група солдатів 30-ї окремої механізованої бригади на двох броньових машинах МТЛБ збилася з дороги та заїхала у розташування супротивника. Під час обстрілу одна машина була знищена вогнем ворога, а інша захоплена. В бою загинули побратими Юрія,а він сам дістав важкі поранення та зміг відповзти у поле, звідки дзвонив до своєї частини, аби вислали допомогу. Через ніч та відстуність орієнтирів знайти його не вдалося.

      Останній дзвінок від Юрія був о 4-й годині ранку 31 липня. Він уже хрипів та ледь говорив.

Тіло загиблого Героя передали на батьківщину лише через 5 місяців, а потім був довгий, 8-місячний процес ідентифікації. Поховали Юрія Амельчакова на Смолянському кладовищі в Житомирі .

       Дуже важливо, що меморіальна дошка пам’яті встановлено саме в тій школі, яку закінчив у свій час Юрій, де навчається зараз його донька. Подвиг Юрія Амельчакова та багатьох інших загиблих Героїв має стати правдивим прикладом для виховання усіх юних українців, аби змалечку виховувати у них справжню любов і повагу до рідного краю та її захисників.