"Слово – це зброя!" Ці слова власноруч написав Левко Григорович Лук’яненко

"Слово – це зброя!" Ці слова власноруч написав Левко Григорович Лук’яненко

У вересні цього року, уже 23-й раз поспіль, у Львові відбувся Форум Видавців - 2016.

Захід цей добре відомий, популярний, до нього прикута увага усіх медіа ресурсів України. Чекати на таку визначну подію львів’яни та усі книгомани країни починають мало не з моменту закінчення попереднього Форуму.

Цьогорічний, 23-ій Форум Видавців, був масштабніший і за кількістю подій та заходів, і за кількістю відвідувачів.

Втрата інтересу до читання – це не лише українська, це загальносвітова тенденція. Тому Форум має дуже шляхетну мету – популяризувати  книгочитання,  привернути увагу українців до вітчизняного книговидання, поширити серед молоді інтерес до читання якісної сучасної літератури. 

Принаймні, це головні цілі. Але світ наш, той, в якому ми звично жили попередні десятиліття, на сьогодні змінився до невпізнання.

І зовнішній світ, і внутрішній.

В країні війна. Ця обставина, а також пов’язані з нею загрози, виклики, соціальні потреби підказали новації в проведенні цьогорічного Форуму.

Саме тому вперше на Форумі був представлений благодійний Фонд братів Кузьміних, діяльність якого спрямована на допомогу важкопораненим бійцям.

Метою участі Фонду в подібних мистецьких заходах є реалізація ефективної і правдивої інформаційної політики в Україні та по всьому світі.

В умовах зовнішньої російської агресії, коли в нашій країні, на жаль, ворогам вдається втілювати антиукраїнську інформаційну політику, поширювати страшну дезінформацію, розповсюджувати брехливі, перекручені факти, мусимо згадати, що слово – це дуже ефективна зброя для захисту країни і поширення достовірної, правдивої інформації на весь світ.

Участь Фонду у Форумі привернула увагу багатьох видатних  і відомих людей.

Пощастило поспілкуватися з українським дисидентом часів СРСР, співзасновником української Гельсінської групи, політиком і громадським діячем, народним депутатом України, письменником, автором «Акту проголошення незалежності України», Героєм України Левком Григоровичем Лук’яненком.

Левко Григорович наголосив і власноруч, як гасло, як настанову, як благословіння  написав такі слова: «Слово – це зброя!», бо сам усім своїм важким, героїчним життям доводить, що правдиве слово, сказане з вірою,  – це могутня зброя на стороні сили добра.

Свій інтерес до нашої експозиції виявив губернатор Одеської області Міхеіл Саакашвілі.

На стенді Форуму залишили свої автографи Президент ГО «Форум видавців», організатор Національного книжкового «Форуму видавців у Львові» Олександра  Коваль, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, директор видавництва «АБА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович, Іван Драч, Володимир Яворівський, брати Капранови та інші відомі і шановані відвідувачі Форуму.

Вдалий старт надихає на участь у подібних заходах, адже слово правди іноді ефективніше, ніж найсучасніша зброя!