Нові пільги для учасників АТО

Нові пільги для учасників АТО

Для учасників АТО з'явилося кілька нових пільг, про які їм слід знати, щоб користуватися.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума щорічної разової грошової допомоги. Вона не обкладається ПДФО, як і доходи, отримані в якості благодійної допомоги. Не оподатковуватимуться доходи, отримані благодійниками для надання благодійної допомоги учасникам АТО, а також доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, які проживають на території проведення АТО, або особам, які вимушено її залишили.
Особі, яка перебуває в зоні АТО, виплачують грошове забезпечення, яке не підлягає обкладенню військовим збором.
Учасники АТО звільняються від сплати податку за земельні ділянки. По місцевих податках пільги надають місцеві ради. Фізособи-підприємці – учасники АТО – звільняються від сплати ПДФО і ЄСВ на період військової служби.
Якщо податкова звітність не подана вчасно через знаходження в зоні АТО, то відповідальність не настає, так як АТО – форс-мажорна обставина. Але має бути підтвердження Торгово-промислової палати.

В Міністерстві оборони України для учасників АТО та їх родичів відкриті «гарячі лінії»

  • «Гаряча лінія» з питань військово-соціальної роботи, соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, військової дисципліни Головного управління по роботі з особовим складом Збройних Силах України — (044) 454-44-51.
  • «Гаряча лінія» Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Силах України щодо організації визволення військовослужбовців Збройних Силах України, які незаконно утримуються незаконними збройними формуваннями, реагування на факти порушення законності у Збройних Силах України — (044) 454-73-03.
  • «Гаряча лінія» Департаменту фінансів Міноборони з питань грошового забезпечення та соціальних виплат — (044) 271-12-57.
  • «Гаряча лінія» Військово-медичного департаменту Міноборони щодо обміну інформацією про поранених та військовослужбовців ЗС України, які знаходяться на реабілітації: — (044) 454-41-55.
  • «Гаряча лінія» Департаменту кадрової політики Міноборони - щодо координації та установлення статусу учасника бойових дій — (044) 271-36-58.